TOVAR V AKCII

naša cena 1,65 €
skladom
naša cena 1,24 €
skladom
naša cena 99,17 €
skladom

Úvod » ATTACK » KOTLY NA PEVNÉ PALIVO » KOTOL NA PELETY RADA 8000

ATTACK / KOTOL NA PELETY RADA 8000

KOTOL NA SPAĽOVANIE BIOMASY ATTACK PELLET 30 AUTOMATIC PLUS

Kotly na spaľovanie drevených peliet ATTACK PELLET 30 Automatic Plus sú moderné kotly, ktoré svojou technológiou spaľovania šetria životné prostredie, pričom užívateľovi ponúkajú komfort porovnateľný so spaľovaním plynu. Sú určené na vykurovanie rodinných domov, chatiek, malých prevádzok, dielní a podobných objektov.

HORÁK NA SPAĽOVANIE BIOMASY ATTACK - BIOHEAT, PELLET BURNER

Nerezový horák ATTACK  je založený na princípe padania paliva  – peliet – z podávača paliva cez prívodnú hadicu a rúru na rošt, kde prebieha spaľovanie.

 


PALIVO - PELETY

Pelety sa vyrábajú lisovaním drevených pilín na tvarovacích lisoch pod vysokým tlakom pričom sa zahrievajú na teplotu okolo 100 °C. Celulóza v dreve vplyvom tejto teploty mäkne čo umožňuje lisovanie do tvaru pelety a po vychladnutí si pelety zachovajú si svoj tvar.

Pelety predstavujú vedľajší produkt pri spracovaní dreva. Ich výhodou sú extrémna hustota a veľmi nízky obsah vody. Používajú sa ako ako náhrada fosílnych palív v kotloch, krboch a peciach a sú kvalitným ekologickým palivom. Ich vlastnosti ich predurčujú na použitie v kotolniach s automatickou prevádzkou. Vykurovanie peletami je rozšírené najmä v Škandinávii.

Pri spaľovaní drevných peliet v kotloch, krboch a horákoch ATTACK dochádza k minimálnej tvorbe popola, ktorého množstvo závisí od kvality peliet a predstavuje približne 1 % spotrebovaného paliva. Konštrukčne je peletizačný kotol ATTACK tvorený spaľovacou komorou s prepážkami, rúrovým výmenníkom tepla. V telese kotla je zabudovaný horák na drevené pelety. Odporúčaným palivom sú  drevné  pelety  s maximálnou  vlhkosťou 12 %, priemerom 6 – 10 mm a maximálnou dĺžkou 35 mm. Predpísané palivo by malo mať výhrevnosť 15 – 17,5 MJ/kg
Usporiadať podľa 
Výrobca  


naša cena 315,83 €

skladom
doprava zdarmanaša cena 2 855,25 €

skladom
doprava zdarma


doprava zdarma