Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. ATTACK
  3. KOTLY NA PEVNÉ PALIVO
  4. DREVOSPLYŇOVACIE KOTLY RADA 6000 a 7000

DREVOSPLYŇOVACIE KOTLY RADA 6000 a 7000

RADA 6000 - DPX

RADA 7000 - SLX

drevosplyňovacie kotly

 

Splyňovacie kotly na drevo firmy ATTACK sú moderné kotly, ktoré svojou technológiou získavajú z dreva maximum a pritom svojím ekologickým spaľovaním šetria životné prostredie.

"Drevo je obľúbené palivo, lebo šíri príjemné teplo a rastie prakticky priamo pred dverami."

Popis splyňovacích kotlov

Kotol je konštruovaný pre spaľovanie dreva, na princípe splyňovania dreva s použitím odťahového ventilátora, ktorý odsáva spaliny z kotla.Splyňovací kotol je tvorený dvomi komorami oddelenými tryskou. Teleso kotla tvorí násypka paliva, ktorá je v spodnej časti osadená žiaruvzdornou tvarovkou s pozdĺžnym otvorom pre prechod spalín a plynov. Kvalitná žiarobetónová tryska je srdcom kotla a  zaručuje mu spoľahlivú prevádzku pri extrémne vysokých prevádzkových teplotách okolo 1100°C. Samotné žiarobetonové tvarovky odolávajú teplotám až do teploty 1350°C .

Tvarovky použité v popolníkovej časti kotla naakumulujú teplo zo spalín, pričom sa zvýši ich povrchová teplota a potom slúžia ako „katalyzátor“  spaľovania,  ktorý  zabezpečí  dohorenie  škodlivých emisií v kotly a tým zabráni ich úniku cez komín do okolitej atmosféry. Na výber materiálu a výrobný proces žiarobetonových tvaroviek sa kládol veľmi prísny dôraz.Tvar týchto tvaroviek bol vyvinutý na základe dlhoročných skúseností tak, aby kotol dosahoval tie najlepšie parametre spaľovania.