Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Baktérie
  3. Septiforte 250g / 10sáčkov

Septiforte 250g / 10sáčkov

Septiforte 250g / 10 sáčkov   SEPTIFORTE rozkladá a skvapaľňovanie organické usadeniny najmä pôvodu rastlinného a živočíšneho, ktoré sa nachádzajú v k... celý popis
Dostupnosť
Skladom
10,08 €
8,40 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:BAKTERIE02
Kompletné špecifikácie

Septiforte 250g / 10 sáčkov

 

SEPTIFORTE rozkladá a skvapaľňovanie organické usadeniny najmä pôvodu rastlinného a živočíšneho, ktoré sa nachádzajú v kanalizačnom potrubí, žumpách či septikoch, ale najmä v splaškových vodách.

Pravidelným používaním produktu eliminujete nepríjemný zápach, znižujete potrebu odčerpávania žumpy na minimum, zabraňuje upchatiu kanalizačných rozvodov. SEPTIFORTE je použitelný ako prevencia, ale aj ako odstraňovač tukových usadenín v kanalizačných potrubiach a žumpách - septikoch.

V jednotlivých sáčkoch sú špeciálne baktérie a enzýmy, ktoré upravujú biologickú rovnováhu systému, eliminujú usadeniny čím zabezpečia plynulý chod celého systému.

AKO TO FUNGUJE?: enzýmami sa rozložia tuhé častice, následne baktérie skonzumujú nečistoty, teda čiastočne ich pretvoria na svoju živú hmotu a čiastočne na plyny vďaka čomu sa zakalená odpadová voda prečistí. Užitočné baktérie, enzýmy vedia byť účinné pri teplote nad 5°C.

 

NÁVOD NA POUŽITIE: v žumpách a septikoch. Na príslušnú dávku produktu vylejeme teplú vodu max 40°C a počkáme 30min kým sa aktivujú baktérie. Takýto roztok aplikujeme na problémové miesto a necháme pôsobiť. POZOR! Nikdy nesypte suchú zmes priamo do septiku! Ak je septik zaplnený viac ako do polovice odporúčame pred prvou dávkou septik vyčerpať.

Najúčinnejšie sú baktérie pri teplotách od 20 do 40°C, ale účinné sú už od 5°C. Septiforte je vhodný aj pre použitie v domových čistiarňach odpadových vôd. Naštartovanie celého procesu trvá cca. 2týždne.

 

Prvé ošetrenie: 2sáčky resp. odmerky/3m3 odpadovej vody.

Znovu aktivovanie: 2sáčky resp. odmerky denne, dva za sebou nasledujúce dni/3m3 odpadovej vody.

Nasledujúce dávkovanie: 1sáčok/odmerka/7dní  pri 1–3m3 týždenného množstva odpadovej vody, 2sáčky/odmerky/7dní  pri  4–8m3 týždenného množstva odpadovej vody, 4sáčky/odmerky/7dní pri viac ako 8m3 týždenného množstva vody.

UPOZORNENIE: Nepoužívajte antibakteriálne chemické prípravky na údržbu domácnosti (Bref, Savo, Domestos...) nakoľko tieto prípravky ničia bakteriálnu kultúru v septiku. Pre účinnejší výsledok odporúčame používať na čistenie WC-Septonic Active Gel 1000ml.

Tovar zaradený v kategóriách