Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Baktérie
  3. Septiforte 1kg

Septiforte 1kg

Septiforte 1kg   SEPTIFORTE je prípravok určený na rozklad a skvapalňovanie organických odpadov a nánosov v sifónoch, vnútornej a vonkajšej kanalizáci... celý popis
Dostupnosť
Skladom
28,49 €
23,74 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:BAKTERIE00
Kompletné špecifikácie

Septiforte 1kg

 

SEPTIFORTE je prípravok určený na rozklad a skvapalňovanie organických odpadov a nánosov v sifónoch, vnútornej a vonkajšej kanalizácii, ale najmä v splaškových vodách - v žumpách a v septikoch. Výsledok pravidelného používania SEPTIFORTE: na minimum znižuje potrebu ťahania žumpy, zabraňuje upchatiu, odstráni, prípadne predíde tukovým usadeninám v kanalizačných potrubiach a žumpách - septikoch, odstráni nepríjemný zápach, zabezpečuje bezproblémový - plynulý chod celého systému. Jednotlivé sáčky obsahujú viac miliónov špeciálne na tento účel vypestovaných baktérií a enzýmov. Tieto baktérie napravia biologickú rovnováhu systému, odbúrajú usadeniny a zabezpečia  jeho ďalší bezproblémový  -plynulý chod.

PROCESY PREBIEHAJÚCE V ŽUMPE A SEPTIKU: Do žumpy-septiku tečúce odpadové vody obsahujú veľa kuchynských mastnôt, menšie ako aj väčšie tuhé častice. SEPTIFORTE najprv pomocou enzýmov tieto tuhé častice rozložia - rozlámu molekuly tuhých látok. Príčiny problémov súvisiacich s používaním žumpy - septiku (hlavne nutnosť jej častého ťahania) vždy súvisia s množstvom užitočných baktérií. Následne, baktérie skonzumujú nečistoty, teda čiastočne ich pretvoria na svoju živú hmotu a čiastočne na plyny vďaka čomu sa zakalená odpadová voda prečistí. Užitočné baktérie, enzýmy vedia byť účinné pri teplote nad 5°C.

 

NÁVOD NA POUŽITIE: SEPTIFORTE možno rovnako používať pri šachtách vykladaných tehlami, betónových a umelohmotných žumpách a septikoch. Pretože ide o baktérie v prášku, musíte ich pred použitím oživiť. Nie je to nič zložité - potrebné množstvo stačí rozmiešať vo vlažnej vode (35 až 40°C), nechať pol hodiny v pokoji, vyliať priamo do septiku, či do odpadu alebo toaletnej misy a spláchnuť. Nikdy nesypte suchú zmes priamo do septiku! Najúčinnejšie sú baktérie pri teplotách od 20 do 40°C, ale účinné sú už od 5°C. Septiforte je vhodný aj pre použitie v domových čistiarňach odpadových vôd. V prípade plnej nádrže doporučujeme pred pridaním prvej dávky obsah nádrže vyčerpať. Naštartovanie celého procesu trvá cca. 2týždne.

 

Prvé ošetrenie: 2sáčky resp. odmerky/3m3 odpadovej vody.

 

Znovu aktivovanie:  2sáčky resp. odmerky denne, dva za sebou nasledujúce dni/3m3 odpadovej vody.

 

Nasledujúce dávkovanie: 1sáčok/odmerka/7dní  pri 1–3m3 týždenného množstva odpadovej vody, 2sáčky/odmerky/7dní  pri  4–8m3 týždenného množstva odpadovej vody, 4sáčky/odmerky/7dní pri viac ako 8m3 týždenného množstva vody. Chemické prípravky typu Savo, Domestos a pod. nepoužívať v nadmernom množstve, nakoľko tieto ničia aj užitočné baktérie! Septiforte optimálne pôsobí len pri jeho priebežnej aplikácii! Pre účinnejší výsledok odporúčame používať biologický aktivátor na čistenie WC-Septonic Active Gel 1000ml.

Upozornenie! S2–nesmie sa dostať do rúk deťom. S46–v prípade prehltnutia treba okamžite navštíviť lekára, nádobu, ochranný obal  a štítok treba ukázať lekárovi. Uskladnenie: na suchom, od vlhkosti chránenom mieste. SEPTIFOS neobsahuje choroboplodné mikroorganizmy a je netoxický.

Tovar zaradený v kategóriách