Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. ATMOS
  3. KOTLY NA PELETY
  4. ATMOS D 15 PX KOMPAKT

ATMOS D 15 PX KOMPAKT

D 15 PX

Kompaktný automatický kotol na pelety   Teplovodný kotol ATMOS D15PX a D20PX je určený pre komfortné vykurovanie rodinných domov, chalúp a ostatných o... celý popis
Dostupnosť
Nie je skladom
4 888,16 €
4 073,47 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:D15PX
Kompletné špecifikácie

Kompaktný automatický kotol na pelety

 

Teplovodný kotol ATMOS D15PX a D20PX je určený pre komfortné vykurovanie rodinných domov, chalúp a ostatných objektov peletami. Kotol je dodávaný ako kompletné zariadenie so zabudovanýmdopravníkom, zásobníkom na pelety s objemom 175 l a horákom na pelety ATMOS A25.

Jeho kompaktné riešenie umožňuje inštaláciu aj do malých kotolní.

Kotol je skonštruovaný pre elektronicky riadené spaľovanie peliet s automatickým zapalovanim paliva. Horák na pelety je zabudovaný v prednej časti kotla na spodných dvierkach spalovacej komory. Táto komora je vyložená keramickými tvarovkami pre správne dohorenie plameňa s vysokou účinnosťou a slúži aj ako priestor na popol. V zadnej časti kotla je umiestnení trubkvý výmenník osadený segmentovým brzdičom s funkciou hrubého čistenia bez nutnosti jeho vyberania.

Teleso kotla je z oceľových plechov - 3-5mm . Je tepelne izolovaný minerálnou plsťou a sibralovou izoláciou vloženou pod kryty vonkajšieho plášťa. Vo vrchnej časti je umiestnený zásobník paliva , z ktorého sú dopravované pelety do horáka pomocou šnekového dopravníka. Dávkovanie paliva je riadené automaticky. V prednej časti je panel s hlavným vypínačom , vypínačom horáka na pelety pre prípad čistenia , prevádzkovým termostatom , bezpečnostným termostatom , teplomerom a poistkou 6,3 A .

Kotol D15PX a D20PX je vybavený odťahovým ventilátorom.

Kotol nie je vybavený chladiacou smyčkou proti prehriatiu , pretože vďaka malému množstvu paliva v horáku nehrozí prehriatie kotla pri výpadku elektrickej energie.

 

Výhody špeciálnych kompaktných kotlov ATMOS :

- kompaktný rozmer pre malé kotolne

- všetko v jednom - kotol a zásobník na pelety , horák a dopravník

- veľká keramická spalovacia komora

- odťahový ventilátor

- trubkový výmenník s možnosťou čistenia

- veľký komfort vykurovania

- pohodlné vyberanie popola

- malé rozmery a nízka hmotnosť

 Otevřený zásobník pelet o objemu 175 l

 

 

 

 Spalovací komora s keramickými tvarovkam

 

 Otevřená spalovací komora s hořákem
ATMOS A25

 

 

 Trubkový výměník s brzdiči

 

 Odtahový ventilátor a kouřové hrdlo

 

 

Inštalácia

Kotly ATMOS musia byť zapojené s LADDOMATOM 22 alebo termoregulačným ventilom (trojcestným ventilom ovládaným servopohonom) pre docielenie minimálnej teploty vratnej vody do kotla 65 ° C. Výstupná teplota kotla musí byť trvale udržovaná v rozsahu 80 - 90 ° C.

Všetky kotly sú dodávané v základnom prevedení s chladiacou špirálou proti prehriatiu. Inštalujte kotla s akumulačnými nádržami, ktoré vám zníži spotrebu paliva a zvýšia komfort vykurovania.

 

 Laddomat 22 a termoregulační ventil

 

 Zapojení kotle DxxPX s vyrovnávací nádrží

 

 

 Ovládací panel se standardní regulací

Tovar zaradený v kategóriách