Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. SOLÁR VIESSMANN
 3. VIESSMANN Vitosol 100-FM (SVKF)

VIESSMANN Vitosol 100-FM (SVKF)

Solárna zostava na ohrev pitnej vody

Solárny balík na ohrev pitnej vody Vitosol 100-FM Solárna zostava Vitosol 100-FM na ohrev pitnej vody je vhodná predovšetkým pre modernizáciu a ... celý popis
Dostupnosť
Skladom
1 900,00 €
1 583,33 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:SK06180
Kompletné špecifikácie
Solárny balík na ohrev pitnej vody Vitosol 100-FM

Solárna zostava Vitosol 100-FM na ohrev pitnej vody je vhodná predovšetkým pre modernizáciu a novostavby. Svojou veľkosťou, výkonom a cenou je dimenzovaná pre použitie v rodinnom dome. Tým je k dispozícii ekologické, účinné a ekonomicky zaujímavé riešenie na ohrev pitnej vody bezplatnou slnečnou energiou.

Systém obsahuje:

 • Dva ploché kolektory Vitosol 100-FM (typ SVKF)  
 • Bivalentný zásobníkový ohrievač (s objemom 250 litrov) typu Vitocell 100-B/-W (solárna regulácia je integrovaná v jednotke Solar-Divicon a predmontovaná na nádobe zásobníka)

Predstavuje ideálny doplnok k výmene kotla alebo k novým systémom, kde solárna termika medzičasom už predstavuje štandard.

Profitujte aj vy z týchto výhod

 • Nízke energetické náklady dané solárnym ohrevom vody
 • Solárna regulácia je integrovaná v jednotke Solar-Divicon a predmontovaná na nádobe zásobníka
 • Oceľová nádoba zásobníka je chránená proti korózii vrstvou smaltu Ceraprotect
 • Plošne optimalizovaný plochý kolektor s vysokoúčinnou absorpčnou vrstvou
 • ThermProtect chráni kolektor pred prehriatím
 • Znížená spotreba elektriny vďaka vysokoúčinnému čerpadlu
 

ThermProtect zabraňuje prehrievaniu

Inteligentná vrstva absorbéra chráni kolektory pred prehrievaním. Patentovaná technológia ThermProtect po dosiahnutí určenej teploty slnečné kolektory vypne. Pri teplote nad cca 75 °C sa mení kryštalická štruktúra vrstvy absorbéra, tepelné sálanie sa zvýši niekoľkonásobne a výkon kolektora sa zníži. Tým je maximálna teplota v kolektore výrazne nižšia a zamedzí sa aj tvorbe pary v solárnom okruhu.

Poklesom kolektorovej teploty dôjde k zmene kryštalickej štruktúry do pôvodného stavu. Takto sa potom znovu až 95 percent dopadajúcej slnečnej energie absorbuje a mení na teplo. Formou odrazu sa stratí len zvyšných päť percent. Zmena kryštalickej štruktúry je neobmedzene vratná, a tak je táto funkcia tiež trvale k dispozícii. 

ThermProtect u jednotiek Vitosol 200-FM a Vitosol 100-FM umožňuje oproti bežným kolektorom aj vyšší výnos, nakoľko ich výkon nemôže stagnovať a môžu kedykoľvek znovu poskytovať teplo.

 

Viac info na oficialnych strankach VIESSMANN

Tovar zaradený v kategóriách