Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

ATTACK WOOD & PELLET 25

ATTACK WOOD & PELLET 25 Prednosti Inovatívny ekologický a vysoko účinný kotol – maximálne pohodlie zákazníka Vysoká účinnosť spaľovania kotla a... celý popis
Dostupnosť
Skladom
12 049,92 €
10 041,60 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:25WP
Kompletné špecifikácie

ATTACK WOOD & PELLET 25

Prednosti
 • Inovatívny ekologický a vysoko účinný kotol – maximálne pohodlie zákazníka
 • Vysoká účinnosť spaľovania kotla až 92,2 % (drevo) / 93,8 % (pelety)
 • Moderná elektronika vybavená Lambda sondou
 • Grafický a jednoducho čitateľný 5,7 palcový farebný dotykový displej
 • utomatické čistenie turbulátorov a peletkovej komory – najvyšší komfort čistenia
 • Pri dreve doba horenia na plný výkon až 6 hodín
 • Automatický prechod z prevádzky na drevo na prevádzku na peletky – flexibilná voľba paliva
 • Veľmi nízke prevádzkové náklady
 • Vysoko kvalitné komponenty – overená kvalita
 • Vysoká životnosť
 • Viacstupňový koncept bezpečnosti – príjemný pocit bezpečia
 • Nadštandardný objem nakladacej komory
 • Spoľahlivé sledovanie prítomnosti plameňa pomocou fotobunky
 • Možnosť spustenia, sledovania, ovládania a vypnutia kotla cez internet a pomocou
  aplikácie v Smartphone
 • Schopnosť uchovať aktuálny čas aj nastavené parametre aj po výpadku prúdu
 • Možnosť ovládania externým termostatom
 • Možnosť doplnenia externých modulov na ovládanie akumulačnej nádrže, vykurovacích okruhov vrátane podlahového vykurovania, okruhu TÚV, solárneho okruhu, a spínanie iného automatického kotla
 • Prístup k servisným nastaveniam pomocou kódu

Inovatívny ekologický kombinovaný kotol ATTACK WOOD & PELLET je schopný spaľovať niekoľko druhov palív, predovšetkým mäkké a tvrdé drevo, brikety a peletky. Kotol je vhodný na vykurovanie rodinných domov, chatiek, malých prevádzok, dielní a podobných objektov.

Kotol je vybavený odťahovým ventilátorom a horizontálnym odvodom spalín z nakladacej komory, ktorý pri otvorení dvierok odvedie dym do komína, čím sa zabezpečuje čisté a bezprašné prostredie v kotolni. Rozkurovanie v kotle je zjednodušené pomocou stredných dvierok. Stačí komoru naložiť doplna a zapáliť priestor pri stredných dvierkach – rozkúrenie môže byť hotové už do 10 min bez akéhokoľvek dymu. Vysokú precíznosť procesu spaľovania zabezpečuje moderná elektronika vybavená Lambda sondou, schopná regulovať výkon kotla a nastaviť množstvo užitočných parametrov.

Proces spaľovania peletiek zabezpečuje horák vyrobený z najkvalitnejšiej dostupnej žiaruvzdornej ocele na trhu. Jeho prevádzka je plne automatická. Teleso kotla je zvarené z vysokokvalitnej kotlovej ocele hrúbky 6mm čo zaručuje jeho dlhú životnosť. Materiál žiarobetónových tvaroviek je z vysokokvalitného žiarobétónu spevneného žiaruvzdornou výstužou. Navyše, najnamáhanejšia tryska je opatrená špeciálnou žiaroliatinou, ktorá nepodlieha opotrebeniu ako žiarobetón a tým predlžuje celkovú životnosť kotla. Čistenie kotla je veľmi jednoduché a nenáročné. Turbulátory a peletková spaľovacia komora sú čistené automaticky. Elektroniku kotla je možné rozšíriť o prídavné moduly, schopné ovládať akumulačnú nádrž, zmiešavacie okruhy, zásobník TÚV, solárne panely, a iné zdroje tepla. Stav kotla je možné kontrolovať cez pripojenie na internet pomocou LAN, ako aj prostredníctvom Smartphone. Elektronika dokáže poskytnúť aj mesačný záznam prevádzkových informácií.

Bezpečnosť kotla

Kotol je vybavený integrovaným dochladzovacím okruhom ktorý sa napája na vodovodný rozvod a v prípade
prehriatia kotla zabezpečí jeho bezpečné ochladenie.

Ďalším dôležitým prvkom bezpečnosti je havarijný termostat, ktorý v prípade prehriatia odstaví prívod elektrickej
energie do všetkých elektrických prvkov kotla, okrem čerpadla, aby mohlo k schladeniu kotla dôjsť čo najrýchlejšie.

Ak sa kotol prehreje, elektronika na to užívateľa upozorní zvukovým hlásením. Ak je kotol prevádzkovaný v peletkovom režime, dokáže uzamknúť hlavné dvere pomocou elektrozámku aby sa nemohlo stať že užívateľ nechá dvierka pootvorené.

Proti spätnému horeniu horáka je kotol chránený dvojnásobne, a to veľmi účinným turniketovým podávačom, ktorý mechanicky oddeľuje palivo od horáka a samozhášacou hadicou.

Vysoko účinné spaľovanie

Kotol dosahuje mimoriadne vysokú účinnosť presahujúcu 92,2 % pri dreve a 93,8 % pri spaľovaní peliet aj vďaka vertikálnemu rúrovému výmenníku snadštandardnou teplovýmennou plochou a špeciálnymi turbulátormi, ktoré sú poháňané automaticky. Takto sa zabezpečí deklarovaná účinnosť v celej dobe životnosti kotla.

Výkon drevo25 kW
Výkon peletky30 kW
Objem nakladacej komory160 l
Šírka x výška x hĺbka940 x 1 620 x 1 220 mm
Šírka kotla bez opláštenia760 mm
Účinnosť drevo90,5 %
Účinnosť peletky90,4 %
Max. dĺžka polien560 mm
Teplota spalín150 ⁰C
Predpísaný ťah komína25 Pa
Hmotnosť kotla840 kg

Povinné príslušenstvo kotla:

Kombinovaný kotol Wood&Pellet je nutné vybaviť zásobníkom peliet ATTACK PEL5000WP, ktorého inštalácia je nenáročná. Zásobník môžete umiestniť vedľa kotla alebo aj do inej miestnosti do vzdialenosti do 10 m od kotla. Pelety sa zo zásobníka do kotla dostanú pomocou integrovaného pneumatického podávača v kotle. Mysleli sme aj na to, aby sa vám pri spaľovaní peliet zachoval čistý priestor vášho kotla a aby sa tam nedostal prach z peliet. Preto je súčasťou balenia kotla aj cyklónový odlučovač, ktorý zachytáva jemné čiastočky prachu z peliet. Odlučovač je veľmi jednoduchý, nenáročný a bezhlučný a nevyžaduje k činnosti elektrickú energiu. Je ho možné jednoducho upevniť na výstupnú hadicu podávača a podľa prašnosti peliet ho čistiť 1x/2-6 týždňov.

V cene kotla nie je zásobník ani dopravná hadica peliet.

Tovar zaradený v kategóriách