- Úvod
- ATTACK
- KOTLY NA PEVNÉ PALIVO
- DREVOSPLYŇOVACIE KOTLY RADA 6000 a 7000
- Rada DPX 6000
- ATTACK DPX 15 LAMBDA TOUCH
ATTACK DPX 15 LAMBDA TOUCH
- Doprava ZADARMO

- Kompletné špecifikácie
- Na stiahnutie
- Súvisiaci tovar1
- ATTACK DPX 15 LAMBDA TOUCHNie je skladom4 349,70 €3 624,75 € bez DPH
ATTACK DPX 15 LAMBDA TOUCH
- Moderný a inovatívny dizajn ekologického kotla
- Vysokoúčinný rúrový výmenník „spaliny – voda“ s turbulátormi
- Rokmi overená konštrukcia, tisícky spokojných zákazníkov
- Účinnosť kotla 90,1 – 91,3 %
- Výkon kotla 15 kW
- 4 modifikácie – STANDARD, PROFI, LAMBDA Touch, COMBI Pellet
- Vysoká účinnosť spaľovania vďaka rúrovému výmenníku vybavenému špeciálnymi pohyblivými turbulátormi
- Čistenie výmenníka turbulátormi, pohybom páky, čistý výmenník = vysoká účinnosť = zníženie prevádzkových nákladov a úspora paliva
- Nadštandardne objemná nakladacia komora kotla, ktorá zabezpečí dlhšiu výdrž vykurovania na jedno naloženie paliva
- Možnosť spaľovania mäkkého aj tvrdého dreva, drevených brikiet
- Možnosť prikladať veľké kusy dreva – dĺžka komory je 580 mm (od 25 kW), čo zákazníkovi šetrí čas pri delení dreva, kedy klasickú metrovicu delí na polmetrové kusy
- Minimálne množstvo popola
- Komfort zákazníka, prevádzková spoľahlivosť a jednoduchá obsluha a údržba
- Vyrobený zo špeciálnej kotlovej ocele hrúbky 6 mm pre zabezpečenie dlhej životnosti kotla
- Odťahový ventilátor pre rovnomerné a efektívne spaľovanie a bezprašnú prevádzku
- Automatické ovládanie rozkurovacej klapky spojene s otváraním a zatváraním prikladacích dvierok
- Automatické odstavenie kotla po vyhorení paliva
- Možnosť verzie LAMBDA Touch – najpokročilejšia technológia riadenia procesu spaľovania pre dosiahnutie vynikajúcich hodnôt emisií a účinnosti
- V prevedení ľavé aj pravé otváranie dvierok
- Možnosť spaľovania alternatívnych palív ako sú jadrá z olív a kôstková drvina v automatických horákoch s výkonmi 30 a 50 kW (modifikácia COMBI Pellet)
- Vybavený dochladzovacím okruhom proti prehriatiu vody v kotle
- Žiarobetónové tvarovky odolné do teploty 1 350 °C čo zaručuje najlepšie parametre spaľovania
- Kotol spĺňa kritériá najvyššej triedy podľa europskej normy EN303-5
ATTACK DPX LAMBDA TOUCH
Splyňovací kotol ATTACK DPX LAMBDA Touch disponuje najpokročilejšou technológiou riadenia procesu spaľovania pre dosiahnutie vynikajúcich hodnôt emisií a účinnosti. Riadenie dokáže samostatne ovládať množstvo privádzaného primárneho a sekundárneho vzduchu na základe údajov obsahu kyslíka z Lambda sondy, kotlovej teploty a teploty spalín. Všetky prevádzkové parametre sú zobrazované na prehľadnom viacriadkovom dotykovom LCD displeji.
Po spálení paliva sa kotol vypína automaticky na základe teploty spalín alebo percentuálneho obsahu kyslíka v spalinách. Všetky modifikácie kotlov ATTACK DPX je možné vybaviť s dodatočným regulátorom, ktorý zabezpečí riadenie akumulačnej nádrže, solárnych panelov či iných zdrojov tepelnej energie v rôznych prevedeniach vykurovacích systémov podľa želania zákazníka.
Nová rada kotlov ATTACK DPX je vybavená účinnejším rúrovým výmenníkom spaliny – voda. Vo výmenníku sú osadené špeciálne pohyblivé turbulátory, ktoré slúžia k brzdeniu a vytváraniu turbulentného prúdenia spalín cez výmenník, čím sa dosahuje vyššieho prestupu tepla cez oceľovú stenu výmenníka do vykurovacej vody.
Turbulátory zároveň slúžia na vyčistenie výmenníka, čím ho udržujú čistý, kedy výmenník dosahuje najefektívnejšie prevádzkové parametre – vysokú účinnosť.
Z technického hľadiska sa jedná o radu kotlov s vysokou účinnosťou, nízkou teplotou spalín a efektívnejším spaľovacím procesom. Dosahovaná účinnosť kotla ATT ACK DP X je 90 %. Inštaláciou účinnejšieho kotla rady ATT ACK DP X dôjde k značnému zníženiu prevádzkových nákladov, premietnutých v úspore paliva oproti kotlom s nižšou účinnosťou spaľujúcich rovnaké palivo.
Z celospoločenského hľadiska sa jedná o enviromentálne priaznivý zdroj, ktorý spaľuje drevnú biomasu, ktorá je CO2 neutrálnym palivom.
Z hľadiska tvorby škodlivých emisií je počas prevádzky pri verzii LAMBDA dosahovaná priemerná hodnota koncentrácie CO v spalinách na úrovni pod 200 mg/m3 prepočítaných na 10 % O2.
Podľa platnej európskej normy EN303-5, ktorá klasifikuje kotly na tuhé palivá podľa účinnosti a tvorby emisií do jednotlivých tried, kotol ATTACK DPX (verzia LAMBDA) dosahuje v najlepšej triede podľa tejto normy viac ako 25 násobne nižšiu koncentráciu škodlivých emisií CO v spalinách ako je jej povolený limit!
Menovitý výkon (verzia Standard ) | - kW |
Rozsah výkonu (verzia Profi, verzia Lambda ) | 6 - 15 kW |
Výhrevná plocha | 1,98 m² |
Objem palivovej šachty | 82 dm³ |
Rozmer prikladacích dvierok | 235 x 445 mm |
Predpísaný ťah komína | 23 Pa |
Max. pracovný pretlak vody | 250 kPa |
Hmotnosť kotla | 370 kg |
Priemer odťahového hrdla | 150 mm |
Výška kotla „A“ | 1 240 mm |
Šírka kotla „B“ | 700 mm |
Hĺbka kotla „C“ | 840 mm |
Dĺžka nakladacej komory „D“ | 400 mm |
Priemer stupačky | G 6/4" " |
Priemer spiatočky | G 6/4" " |
Stupeň krytia | 21 IP |
Elektrický príkon | 32 W |
Účinnosť kotla | 91,3 % |
Trieda kotla podľa emisie CO (podľa EN 303-5) | 5 |
Teplota spalín pri menovitom výkone | 170 °C |
Hmot. prietok spalín pri men. výkone | 0,019 kg/s |
Max. hladina hluku | 65 dB |
Typ paliva | Kusové drevo s relatívnou vlhkosťou 12 % – max. 20 %, Ø 50 – 150 mm |
Priemerná spotreba paliva | 3,9 kg/h |
Orientačná spotreba na sezónu | 1 kW = 0,9 m3 |
Max. dĺžka polien | 350 mm |
Objem vody v kotle | 80 l |
Doporučovaný objem akumulačnej nádrže | 375 l |
Pripojovacie napätie | ~ 230 / 50 V / Hz |
Rozsah nastavenia teploty vykurovacej vody | 65 – 90 °C |
Rozsah nastavenia priestorovej teploty | 10 – 27 °C |
Zatažiteľnosť kontaktov kotlového regulátora (verzia Profi) | 2 A / 230 V |